Mõisad Tallinnas Tourest´il!

Foto tourestilt Kajaga12.- 14.02 toimus Tallinna Messinäituste hallis juba 25. Tourest! IDA/VIRU stendis olid koha sisse võtnud ka Ida-Viru Mõisate materjalid koos ühistrükise ja messiuudiste ning -soodustuste flaieriga.

Mille vastu rahvas huvi tundis? Küsiti uusi objekte ja majutuskohti. Meil oli siis hea neile pihku anda mõisate ühistrükise (küsisid majutust- ja said kõigi 6 mõisa info) ja eraldi uue aktiviseerunud turismiobjektina välja tuua Purtse Kindluse. Rahva nõudmistele sobisid mõlemad vägagi hästi.

Rõõmu tegi see, et järjest rohkemad tundsid huvi ka jalgratta- ja matkateede vastu.

Igal messilaadsel üritusel me kogeme ikka ja jälle, et meie mõisatest kõige enam teatakse Sakat, siis Mäetagust, neile järgneb Kukruse mõis. Hoolimata sellest, et Purtse Kindlus alustab oma uue kontseptsiooniga juba kolmandat hooaega, ei olda kursis kindluses puhuvate uute tuultega, mis peaks rahvale küll juba head söögilõhnad ninna viima.

Edise ja Maidla üle tuntakse ka headmeelt, ja kuulatakse vast kõige enam, mis nende mõisate kohta meil öelda on, sest kui Purtse kindluses on inimesed varasematel aegadel käinud, või mööda sõites tee servas näinud, siis nende kahe viimase kohta enamjaolt inimestel teadmised puuduvad.

Postituste arhiiv