EDISE

Valge HobuEdise linnus, mis oli Edise mõisa eelkäija, oli emamainitud 1477 aastal, mil ta kuulus Bernd Tuve perekonnale (hiljem Taube).  1558 aastal vallutasid linnuse Liivi sõjas Vene väed, linnus sai hävitatud ja seda ei taastatud enam kunagi.  1698 aastal müüs Otto Johann Taube mõisa Georg Johann von Maydellile.

Aastal 1756 omandas mõisa Ulrich Johann von Brümmer, 1769 riiginõunik Carl Friedrich von Schwebs ja 1778. aastal Karl Gustav von Toll. Aastal 1839 omandas vahepeal panditud mõisa kapten Otto parun von Rosen, kelle pärijad valdasid mõisa kuni sundvõõrandamiseni. Peale sundvõõrandamist 1919. a. keskel omandas mõisa kindral Aleksander Tõnisson, tuntud Vabadussõja tegelane ja hiljem Tartu ja Tallinna linnapea.

JalusValge Hobu Trahter on avatud ettetellimisel järgmiste sündmuste tähistamiseks:

– gruppide toitlustamine
– pulmalauad, vastuvõtud
– sünnipäevad, juubelid
– firmaüritused, seminarid
– stiilipeod
– peielauad

Valge Hobu köök pakub traditsioonilist eesti kööki. Soovi korral tellitakse ka bänd.

JalusValge Hobu Trahter avati 1980 aastal Edise mõisa endises abihoones ait- viljakuivatis. Kuni 1990ndate alguseni oli kõrts väga populaarne ja uksed olid avatud iga päev. Igal õhtul oli pikk järjekord ukse taga ja uksehoidjal oli palju tööd. Tänapäeval on koht  erakätes, perepea isiklikult tegeleb külaliste vastuvõtu ja teenindusega. Perenaine hoolitseb, et kõik näeks kena ja kaunis välja.

valge-hobu-trahter-logoKONTAKT
tEL: +372 53 472145
www.valgehobu.ee
valgehobu@hot.ee
moisad@ida-virumoisad.ee
Edise 16, Jõhvi parish, East Viru County

Postituste arhiiv